Czy wasi znajomi graja w szachy?

Moderator: kolokwium

Czy wasi znajomi graja w szachy?

Postprzez Bachus » 01 paź 2018, 10:33

Czy macie stałych towarzyszy do gry na żywo? U mnie na kilkunastu znajomych raptem jeden ogarnia dobrze szachy, a i tak jest nam cięzko zgadać sie na partię.
Bachus

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Re: Czy wasi znajomi graja w szachy?

Postprzez piotr909 » 22 paź 2018, 17:03

Jeśli chodzi o moich znajomych to ja dzięki znajomemu się nauczyłem grać,a właściwie sąsiadowi, który niestety wyjechał :(.
Tak nie bardzo mam z kim grać. Jedni wolą jezdzić w góry,ja wolę również rowerem jezdzić. Odkąd zacząłem bardziej trenować to juz Nikit nie chcę grać, choć nie proponowałem :D. Ale zauważyłem coś takiego :D
piotr909

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: peter1990
Playchess: biker90

Postprzez rutra » 31 paź 2019, 12:45

Chyba większość moich znajomych to szachiści :D

Natomiast co do znajomych ze studiów, z pracy, wcześniej ze szkoły, czy poznanych na imprezie to może pojedyncze przypadki się zdarzają. Z tym, że te osoby raczej nie grają w turniejach od wielu lat. Niektórzy mi mówią, że potrafią grać w warcaby, ale szachy to dla nich czarna magia ("a najtrudniejszy jest ruch wieżą"). Natomiast ja w towarzystwie nieszachistów staram się też nie poruszać tematu szachów, chyba że ktoś mnie zapyta.
rutra

Podziękował : 1690 razy
Otrzymał podziękowań: 2153 razy
Ranking: 1584

Postprzez rey » 31 paź 2019, 15:30

Mnie znajomy ponownie wciągnął do gry. Jak zacząłem grać, to się okazało, że jeszcze paru znajomych pogrywa.
Aczkolwiek też zaczynam zauważać, że chodząć na turnieje oficjalne, czy otwarte spotkania szachowe przy piwku w knajpkach, siłą rzeczy zdobywa się nowych znajomych grających w szachy :)
rey

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ranking: 0

Powrót do Hydepark