Propozycja ROZWOJU forum! (poważna!)

Moderator: mrozik

Re: Propozycja ROZWOJU forum! (powazna!)

Postprzez Titrant » 04 gru 2017, 19:15

Do postu(latu) chlebika dołączyłbym jeszcze propozycję dodania nicka z chess.com (obok tego z lichess.org). Są to, jak pokazuje forumowa ankieta, dwa najczęstsze miejsca gry forumowiczów.

viewtopic.php?f=28&t=6525

PS. Bardzo mało osób na forum korzysta z możliwości załączenia nicka z playchess.com. We wspomnianej ankiecie ten serwer też wypadł blado.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 129 razy
Otrzymał podziękowań: 209 razy
Ranking: 1000

Re: Propozycja ROZWOJU forum! (powazna!)

Postprzez kolokwium » 04 gru 2017, 21:41

Podsumowując, proponuję aby była możliwość wpisywania nazwy serwera oraz nicka i rankingu. Obecnie jest możliwe podanie do trzech nicków (hehe można wpisać ranking) ze wskazanych (kurnik.pl, FICS, Playchess). Po zmianach, każdy mógłby wybrać również z 3 ale dowolne.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2260 razy
Otrzymał podziękowań: 2385 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Re: Propozycja ROZWOJU forum! (poważna!)

Postprzez rutra » 28 lis 2018, 01:26

Kiedy wchodzę na forum klikam "nieprzeczytane posty" lub "zobacz swoje posty". Wyświetla mi się większość tematów, które mnie interesują. Natomiast są tematy, w których się nie udzielałem i później gdzieś mi znikają (jak kliknę "nowe posty" to też nie ma, bo już wcześniej przeczytałem ostatni post). Na portalach społecznościowych wiele osób spamuje kropkami aby otrzymywać powiadomienia (chociaż mogą ustawić śledzenie tematu).

Proponuję więc wprowadzić na forum coś takiego, żeby móc kliknąć "obserwuj wątek" i wtedy będą się wyświetlały tematy, w których się przeczytało "nowy post", a nie skomentowało. Nie chce zaśmiecać forum kropkami.
rutra

Podziękował : 1690 razy
Otrzymał podziękowań: 2155 razy
Ranking: 1584

Re: Propozycja ROZWOJU forum! (poważna!)

Postprzez Titrant » 24 cze 2019, 17:59

Kilka moich propozycji, o które można by ubogacić nasze forum.

1) Dodanie do profilowego info nicka z Lichess.org.
2) Utworzenie rangi
(znacznika) dla ślimakowych zwycięzców.
3) Utworzenie forumowego "Hall of fame" (?!).

ad. 1) Ta kwestia była już poruszana. Teraz jednak została już przekroczona ta przełomowa granica dla Lichessa, bowiem został na nim rozegrany oficjalny forumowy turniej - Ślimak 2019. Zatem jeśli turniej forumowy rozegraliśmy już na Lichess (zagrał w nim nawet admin), a ponadto obecnie toczy się tam forumowa kołówka i jest to jeden z najpopularniejszych serwerów na forum (jeśli nie najpopularniejszy) to dlaczego nie dać możliwości prezentowania swoich lichessowych nicków na forumowym profilu - łatwiej będzie się odnaleźć i umówić na grę. Niech forum nadal się rozwija! Niech dodana będzie też możliwość podania nicka z innych kafejek (chess.com itp.).

ad. 2) Proponuję utworzenie nowej rangi (jak Zasłużeni, Przyjaciele itp.) dla aktualnego ślimakowego zwycięzcy (np. "Zwycięzca Ślimaka 2019) - zwycięzca turnieju nosiłby taką rangę na swoim profilu aż do momentu gdy ktoś odbierze mu ten tytuł. Ten turniej to obecnie największe i cykliczne rozgrywki na naszym forum. Również jego regulamin głosi
Regulamin napisał(a):IX NAGRODY
    1. Uznanie społeczności forum szachowe.pl.

Jednym z wyrazów uznania może być takie "odznaczenie".

ad. 3) Być może ciekawą rzeczą byłoby utworzenie zamkniętego wątku, w którym zapisywano by nicki (razem z latami) zwycięzców wszystkich forumowych rozgrywek od jego zarania (turnieje zadaniowe, Szachowa Liga Mistrzów, turnieje tematyczne itd.). Idea ta sama co w punkcie 2).

Będzie mi bardzo miło jeśli któryś z adminów/moderatorów odniesie się do przedstawionych propozycji.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 129 razy
Otrzymał podziękowań: 209 razy
Ranking: 1000

Poprzednia strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje