Popularnosc szachow losowych (fiszera)

Moderator: kolokwium

Postprzez acidity » 25 paź 2010, 22:07

radek napisał(a):Po powrocie do szachów tradycyjnych złapałem się na głębokich przemyśleniach nad nietypowymi posunięciami, co na krótszych dystansach bywa szkodliwe. :lol:
Wielu szachistów gra odtwórczo(naśladownictwo posunięć i planów), a u ciebie to ewidentny przypadek samodzielnego twórczego myślenia. Na początku może wydawać się chybione, ale na przyszłość to dobre oznaki.
acidity

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez radek » 07 lis 2010, 22:28

No to dodam jeszcze, że bardzo wiele uroku ma w sobie "tworzenie" własnego debiutu w każdej partii.Grając korespondencyjnie - ruch na 2-3 dni można poszukiwać ciekawych planów gry praktycznie od pierwszego posunięcia.
Erudycja debiutowa nie daje w szachach fischerowskich absolutnie nic :brawo: !
radek

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Popularnosc szachow losowych (fiszera)

Postprzez BAROL » 04 lis 2019, 14:56

Na chess.com znalazłem wywiad z Wesley'em So, z kwietnia tego roku, gdzie zapytany o to jak widzi przyszłość szachów odpowiedział: Moja ulubiona forma szachów to chess960. Ponieważ nie ma dużo teorii, potrzeba niewiele przygotowań, więc rywalizacja jest bardziej oryginalna. W tradycyjnym formacie silniki stają się super mocne i wydaje się, że musisz zapamiętać pierwsze 20–25 ruchów, aby uzyskać konkretną grę.
Bobby Fischer powiedział kiedyś, że problem z szachami polega na tym, że ciągle otrzymujesz identyczną pozycję wyjściową. Obecnie w bazie danych jest już 10 milionów partii, więc bardzo trudno jest stworzyć oryginalną grę, podczas gdy chess960 to naprawdę twój mózg przeciwko mojemu. Po pierwszym lub drugim ruchu już myślisz.
BAROL

Podziękował : 518 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: szachrajos

Poprzednia strona

Powrót do Szachy losowe, Szachy chińskie i Szogi