Głosowanie - zawodnicy do meczu (szachy szybkie)

Moderator: kolokwium

Kto powinien reprezentować forum szachowe.pl w meczu z szachista.com (wybierz maks. 6 zawodników)

Ankieta zakończyła się 01 lis 2009, 00:55

misiek1994
1
1%
demon_szybkosci
12
13%
mol_ksiazkowy
6
7%
Vujek1991
1
1%
Daniel
2
2%
redjok
13
15%
topguy
1
1%
kspttw
12
13%
mattihau
13
15%
Robczas
8
9%
oniek
9
10%
Rafcik
11
12%

Razem głosów : 89

Głosowanie - zawodnicy do meczu (szachy szybkie)

Postprzez mattihau » 27 paź 2009, 15:55

Wybieramy reprezentacje forum na mecz szachów szybkich z forum szachista.com!
Pierwsza 6 z ankiety będzie w składzie podstawowym, reszta zawodników na rezerwie.

Moja krótka charakterystyka zawodników:

-misiek1994 ranking pomiędzy 1600-1800 o sobie mówi że w P'30 spokojnie ogrywa IIkat
-Vujek1991 - Kurnik: 1090. Jest bk, ale swoją siłę ocenia na IV/III kat.
-demon_szybkosci - Przyblizona sila gry: kurnik ok. 1600-1650. Real ok. 1750-1800, natomiast ELO 1801!
-redjok - kurnik na dzień dzisiejszy: 1813 PZSzach: 1800
-kspttw - ELO w okolicach 2340, na kurniku ponad 2200!
-mattihau - elo ~1850 na kurniku okolice 1700 (gra głównie 3 i 5min)
-Rafcik - mocny zawodnik znany na forum siła gry ~ 2100?
-oniek - siła gry oceniana na okolice 2000 (mattihau nie raz się o niej przekonał)
-Robczas - na kurniku ~1700 w profilu 1810!
-topguy - PZSZACH - 1600 na kurniku ~1500
-Daniel - w profilu 1800
-mol_ksiazkowy - stary wyjadacz naszego forum! Wielka wiedza szachowa a rankingi i siła gry oscyluje w okolicach 1600-1800

Zawodnicy przy których dane są niepełne (chcieli by coś dodać) lub danych nie ma wcale proszeni są o ich uzupełnienie w tym temacie!

Głosy proszę oddawać najpóźniej w sobotę - po tym czasie ankietę zamykam!
Ostatnio edytowany przez mattihau 30 paź 2009, 20:12, edytowano w sumie 2 razy
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Postprzez Daniel » 27 paź 2009, 20:34

Dodam że kurnik od 1500 do 1600, różnie tu bywa :P
Daniel

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 352 razy

Re: Głosowanie - zawodnicy do meczu (szachy szybkie)

Postprzez lk85 » 28 paź 2009, 02:49

mattihau napisał(a):-Rafcik - mocny zawodnik znany na forum siła gry ~ 2100?

Rafcik chyba ma ponad 2200 o ile się nie mylę.

Głosowałem według siły gry z jednym wyjątkiem- jakoś trza było demona do składu wcisnąć :P .
lk85

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez demon_szybkosci » 28 paź 2009, 09:14

:idea: Wcale nie bede sie chwalil, ze moje ELO jest mocno zawyzone. Zreszta najbardziej by mi odpowiadala ostatnia deska, bo wiem, ze jest nie tylko duzo chetnych, ale takze wielu znacznie silniejszych ode mnie zawodnikow! :oops: :roll:. Tak wiec tym co jeszcze nie zaglosowali przypomne i/lub uswiadomie, ze demon jest raczej przecietnym zawodnikiem (a scislej amatorem), wiec jak dostanie ostatnia szachownice to bedzie bardzo zadowolony! :D :roll:. Serio, serio!! 8)
demon_szybkosci

Re: Głosowanie - zawodnicy do meczu (szachy szybkie)

Postprzez Rafcik » 28 paź 2009, 10:09

lk85 napisał(a):
mattihau napisał(a):-Rafcik - mocny zawodnik znany na forum siła gry ~ 2100?

Rafcik chyba ma ponad 2200 o ile się nie mylę.

Ciiii.. czy to ma znaczenie? ;)
Rafcik
Administrator

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
Ranking: 0

Postprzez kolokwium » 28 paź 2009, 10:10

O ile wiem, to w obu drużynach będą grali amatorzy.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2313 razy
Otrzymał podziękowań: 2465 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez mattihau » 01 lis 2009, 01:20

Głosowanie przebiegło tak:
    redjok 14% [ 13 ]
    mattihau 14% [ 13 ]
    demon_szybkosci 13% [ 12 ]
    kspttw 13% [ 12 ]
    Rafcik 12% [ 11 ]
    oniek 10% [ 9 ]

Robczas 8% [ 8 ]
    mol_ksiazkowy 6% [ 6 ]
    Daniel 2% [ 2 ]
    misiek1994 1% [ 1 ]
    Vujek1991 1% [ 1 ]
    topguy 1% [ 1 ]

i teraz się muszę tłumaczyć z zbyt pochopnie wypowiedzianych słów:
mattihau napisał(a):Dziś w nocy powstanie ankieta z nickami i każdy będzie mógł wybrać 6 zawodników, którzy powinni grać według niego w meczu. Ankieta potrwa do 31 października do 24:00 abyś my mogli w Niedzielę podać skład. Zdobywca największej ilości głosów będzie grał na 1 szachownicy [...] 7 miejsce w ankiecie to będzie 1 miejsce rezerwowe ;)

Jako kapitan pozwolę sobie na korektę tego składu! Bo w skutek demokracji wyszło nam niezłe bagno, system bowiem każe naszym najmocniejszym zawodnikom grać na niższych niż czołowe deski.

Tak więc jako kapitan skład zgłaszam do meczu jak poniżej:

1. kspttw
2. Rafcik
3. oniek
4. redjok
5. mattihau
6. demon_szybkosci

- pozwoliłem sobie z wybranej 6 najlepszych uformować skład według mojej subiektywnej oceny siły gry zawodników! Mam nadzieję, że zawodnicy zrozumieją ten fakt i nie zgłoszą sprzeciwu... Mecz jest rozgrywany w celach towarzyskich i szkoda by było gdyby zawodnicy grali z przeciwnikami o poziomach znacznie się od siebie różniącymi!

rezerwowi pozostają już zgodnie z głosowaniem: (ostatnia trójka według oceny siły gry)
7. Robczas
8. mol_ksiazkowy
9. Daniel
10. misiek1994
11. topguy
12. Vujek1991

Każdy zawodnik zgłoszony do meczy proszony jest o zgłoszenie nicka(kurnik.pl) na jakim będzie grał w meczu!
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 18 razy

Postprzez demon_szybkosci » 01 lis 2009, 01:52

:idea: Jesli inni sie zgodza to oczywiscie mysle, ze jednak poprawki sa raczej konieczne. W koncu zawodnik 2300 na 4 desce to chyba lekka przesada :P ;). A ja jako demon jednak sie zalapalem na 6 deske! :oops:. Uff!
Jesli chodzi o mnie to studentmolowy - taki nick mam na kurniku, ktorym gram :)
PS> Mati chyba ankiete lekko "ustawiles" :P :mrgreen: ;)
demon_szybkosci

Postprzez kspttw » 01 lis 2009, 09:10

demon_szybkosci napisał(a):Jesli inni sie zgodza to oczywiscie mysle, ze jednak poprawki sa raczej konieczne. W koncu zawodnik 2300 na 4 desce to chyba lekka przesada :P ;) .

Ale tak wybrali ankietowani. Tak więc powinieneś się ich zapytać, czym się kierowali głosując na takich zawodników, a nie innych. Osobiście ta ankieta mi się średnio podobała, spodziewałem się tego typu wyników, nie mniej dziękuję za przyznanie 1st deski.

A mój nick to oczywiście kspttw :)
kspttw

Postprzez redjok » 01 lis 2009, 09:16

mattihau napisał(a):Bo w skutek demokracji wyszło nam niezłe bagno

To są uroki demokracji ;)

Wódz Matti na szczęście trzyma rękę na pulsie.
redjok
Administrator

Podziękował : 523 razy
Otrzymał podziękowań: 580 razy
FICS: redjok

Postprzez demon_szybkosci » 01 lis 2009, 12:52

kspttw napisał(a):Ale tak wybrali ankietowani. Tak więc powinieneś się ich zapytać, czym się kierowali głosując na takich zawodników, a nie innych.

Sadze, ze glosowanie dalo takie wyniki, poniewaz KAZDY z w/w kolegow jest w stosunku do ciebie bardziej znany i dluzej juz tutaj grzeje lawe ;). Przy okazji jak sie nie myle to masz najmniej postow sposrod 1szej czworki (w glosowaniu). Niekiedy przebitka siega 10x :roll:. Teraz wiadomo, czemu "na slepo" nie otrzymales max glosow :P ;) :roll:
PS. Ja tam marzylem o ostatniej desce i jakos sie udalo :). Wielkie Dzieki dla glosujacych na mnie! :D :roll:
demon_szybkosci

Postprzez kspttw » 01 lis 2009, 13:15

demon_szybkosci napisał(a):Sadze, ze glosowanie dalo takie wyniki, poniewaz KAZDY z w/w kolegow jest w stosunku do ciebie bardziej znany i dluzej juz tutaj grzeje lawe ;) . Przy okazji jak sie nie myle to masz najmniej postow sposrod 1szej czworki (w glosowaniu). Niekiedy przebitka siega 10x :roll: . Teraz wiadomo, czemu "na slepo" nie otrzymales max glosow :P ;) :roll:

Czyli reasumując twoim zdaniem część głosujących nie miała najmniejszego zamiaru wybrać najlepszych, tylko najaktywniejszych. Jak dla mnie średnie wytłumaczenie, chyba że część z głosujących to idioci (w co wątpię). Jakby były wybory na olimpiadę, to Radek, Kamil czy Mateusz nie mieliby szans w starciu z Włodkiem Schmidtem, Jerzym Kostro czy Aleksandrem Sznapikiem :)

Ja nie twierdzę, że powinienem dostać tyle a tyle głosów. Ja tylko ci napisałem, że tak wybrała demokracja, i to od niej możesz tylko wymagać wyjaśnienia takich wyników.
Zresztą sam napisałeś:

demon_szybkosci napisał(a):to chyba lekka przesada :P ;)
kspttw

Postprzez demon_szybkosci » 01 lis 2009, 13:34

:arrow: Ja wnioskow nie bede wyciagal, bo dostalby bana. Obrazam nikogo tez nie mam zamiaru, wiec pewne rzeczy sam musisz sobie wyjasnic (i powiedziec na glos jesli Ty chcesz dostac banana :P).
Przy okazji porownam moja osobe i Twoja drogi kolego.
:idea: Ja jestem na forum "od zarania dziejow" i jestem znany co najmniej 3 lata przez znaczna (i znaczaca) czesc forumowiczow. Bardzo duzo osob gralo takze ze mna na kurniku, niektorzy nawet w realu mieli okazje mnie poznac i zobaczyc jak gram, natomiast o Tobie nie wiadomo zbyt duzo (poza tym, ze masz 2300 i ogrywasz komputery w blitzu). Przynajmniej ja cie nie znam. Gdyby nie rekomendacja Matiego to dostalbys 6 lub 7 miejsce wg mojego wyboru. Tak wiec twoja WIARYGODNOSC byla wg mnie "kluczem" dla innych przy wyborze. No chyba, ze nie jestes zbyt lubiany, ale to raczej malo sensowne wyjasnienie. Tak czy inaczej - dostales ode mnie glos "wrzucac chlopa na 1sza deske bez cienia watpienia", poniewaz zaufalem Mateuszowi :).
Mam nadzieje, ze teraz bedziesz nieco bardziej wiarygodny, a wowczas nie bedzie trzeba pisac, ze:
kspttw napisał(a):Czyli reasumując twoim zdaniem część głosujących nie miała najmniejszego zamiaru wybrać najlepszych, tylko najaktywniejszych. Jak dla mnie średnie wytłumaczenie, chyba że część z głosujących to idioci (w co wątpię).
demon_szybkosci

Postprzez kspttw » 01 lis 2009, 13:42

Demon, wiadomo, że wszyscy tutaj ciebie najlepiej znają :) Nie mniej jednak napisałem tutaj ponad 150 postów i nie jestem jakimś kompletnym nieznajomym. A część osób miała (bądź też nie) przyjemność poznania na turniejach interpido. Po za tym, jak już wcześniej pisałem wydaje mi się, że to mecz szachowy, i liczą się umiejętności szachowe, a nie staż na forum. A co do ogrywania komputerów nie przesadzajmy, czasem mi się zdarza, no i tylko ze słabszymi komputerami, tak do 2400-2500 :)

edit

demon_szybkosci napisał(a):Mam nadzieje, ze teraz bedziesz nieco bardziej wiarygodny, a wowczas nie bedzie trzeba pisac, ze:
kspttw napisał/a:
Czyli reasumując twoim zdaniem część głosujących nie miała najmniejszego zamiaru wybrać najlepszych, tylko najaktywniejszych. Jak dla mnie średnie wytłumaczenie, chyba że część z głosujących to idioci (w co wątpię).

Jak napisałem wcześniej nie twierdzę, że tak jest, tylko że nie zgadzam się z twoim wytłumaczeniem wyników. W każdym razie dostałem 11 głosów, prawie tyle samo co ty :P
kspttw

Postprzez demon_szybkosci » 01 lis 2009, 13:51

:arrow: Podsumowujac (bo reszta jest juz jasna, nawet dla ciebie ;))

:idea: Jesli dostales tyle glosow co demon to ALBO jestes bardzo znany i/lub lubiany albo grasz pierunsko mocno :P :mrgreen: :shock: :ok:
PS. Tak - to mecz szachowy i licza sie znajomosci, wiarygodnosc oraz uznanie kapitana (a nie zapominaj, ze bylem (i rzecz jasna duzo wypilem :P ;)) z naszym kapitanem w Krakowie w zeglarskiej knajpie, co zreszta bardzo milo wspominam.
PS. Jesli twoj nick to interpido :shock:...to glowe z kapelusza zdejmuje :D
PS. Jak chcesz zyskac wieksze uznanie i wiarygodnosc na forum, to po prostu czesciej udzielaj sie w tematach, ktore demon zaklada i/lub sam zakladaj ciekawe i staraj sie, aby "nie przygasaly" za bardzo (vide kolega albatros) :brawo:
demon_szybkosci

Następna strona

Powrót do [2009] Szachista.com - szachowe.pl - szachy aktywne