Dyskwalifikacja szachistki początkiem awantury

Moderator: ŁowcaAndroidów

Dyskwalifikacja szachistki początkiem awantury

Postprzez redjok » 27 sty 2021, 22:52

Robi się coraz ciekawiej i wszystko wskazuje że to dopiero początek bardzo, bardzo długiej batalii.
Po przeczytaniu artykułu https://www.onet.pl/?utm_source=sport.o ... 23&utm_v=2

można nie tylko uśmiechnąć się ale też zastanowić jak to się odbije na wizerunku naszej dyscypliny. Chociaż jak to mawiają nie ważne jak mówią byle mówili (lub nazwiska nie przekręcili).

Dowiadujemy się ciekawych rzeczy, jak to, że "Obwiniony może mieć obrońcę, którym może być tylko osoba fizyczna" zastanawiam się a to dlaczego? przecież znacznie lepiej byłoby aby obwiniony nie miał obrońcy a nawet nie mógł się bronić sam - bo po co ;)

Przy okazji może z tego zrobić się niezły kabaret na razie wielu nowych szachistów, którzy pojawili się na fali ostatniego roku dowiedziało się, że prezes miał ciekawe przygody z Warsaw Sharks.
redjok
Administrator

Podziękował : 560 razy
Otrzymał podziękowań: 656 razy
Ranking: 0
FICS: redjok

Re: Dyskwalifikacja szachistki początkiem awantury

Postprzez epilogue » 29 sty 2021, 22:53

Proszę na forum nie reklamować portali sponsorowanych przez Axel Sprinerg promujących niemiecki punkt widzenia w Polsce. To już drugi post w którym można zobaczyć odnośnik do portalu na literę O. Zwracam się z prośba o odnośniki do polskich obiektywnych mediów typu wsieci lub wprost lub tvpinfo.
epilogue

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Postprzez kolokwium » 29 sty 2021, 23:41

epilogue napisał(a):Zwracam się z prośba o odnośniki do polskich obiektywnych mediów typu wsieci lub wprost lub tvpinfo.

Jeżeli znasz linki do TEJ sprawy na portalach polskich obiektywnych mediów, to proszę o ich zamieszczenie.
Również do innych spraw związanych z szachami chętnie poczytamy (społeczność szachowe.pl).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2404 razy
Otrzymał podziękowań: 2590 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez bosik1999 » 29 sty 2021, 23:56

epilogue napisał(a):Proszę na forum nie reklamować portali sponsorowanych przez Axel Sprinerg promujących niemiecki punkt widzenia w Polsce. To już drugi post w którym można zobaczyć odnośnik do portalu na literę O. Zwracam się z prośba o odnośniki do polskich obiektywnych mediów typu wsieci lub wprost lub tvpinfo.

TVPinfo jest wzorem to fakt, ale z pewnością nie dążenia do obiektywizmu (który sam w sobie jest przez media nie do uchwycenia) :rotfl:

Poza tym, coś złego jest w niemieckim punkcie widzenia?

Zaś co do polskich mediów to ja mogę, nie ukrywam w delikatnej kontrze, postawić oko.press oraz gazetę wyborczą :)

EDIT.: Według mojej wiedzy w żadnym z wymienionych w tym wątku medium, rzecz jasna oprócz Onet, nie ma słowa o tej sprawie.
bosik1999

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy
Ranking: 1386
kurnik.pl: wiktorboss
FICS: miedziak

Postprzez Grem » 30 sty 2021, 00:59

Myślę, choć może się mylę że u nas w Polsce, a może i nie tylko w Polsce nie ma tak naprawdę niezależnych mediów, jak nie w jedną to w drugą stronę, wszędzie potrafią manipulować jak tylko zechcą, a na pewno jak już informacja zaczyna się o tego słusznego już wniosku jeszcze przed podaniem faktów :devil: .
Kiedy zobaczysz dobry ruch, poszukaj lepszego. -Emanuel Lasker
Grem

Podziękował : 146 razy
Otrzymał podziękowań: 326 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Postprzez epilogue » 30 sty 2021, 10:29

Poza tym, coś złego jest w niemieckim punkcie widzenia?
Chyba coś jednak jest złego biorąc pod uwagę ze to dawny okupant...
Inna spawa ze tzw artykuł tego niemieckiego ministerstwa propagandy działającego pod przykrywką polskiego portalu nie mówi nic ciekawego o szachach. Jest tanią sensacją bardziej budującą negatywny niż pozytywny wizerunek szachów, w sumie jest to tekst o niczym. Dziwię się ze osoby ( szczególnie osoby związane z pisem) promują tego typu portale i materiały.
epilogue

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Postprzez redjok » 03 lut 2021, 23:08

Dobrze przewidziałem, awantura nabiera rumieńców

https://infoszach.pl/2021/02/02/zdanie- ... linarnego/

Teraz ta sprawa będzie wykorzystywana do wewnętrznych przepychanek w PZSzachu jeszcze będzie "i śmieszno i smutno"
redjok
Administrator

Podziękował : 560 razy
Otrzymał podziękowań: 656 razy
FICS: redjok

Postprzez kolokwium » 03 lut 2021, 23:53

Rumieńce to mało powiedziane...
https://www.facebook.com/RJedynak/posts/279003363654397
ciekawe kiedy będą śpiewały kosy. :/
Na fb Radosław Jedynak napisał(a):Walne Zgromadzenie Delegatów ustanawiając w Regulaminie Dyscyplinarnym przepisy mówiące o tajności narady i utajnienia uzasadnienia votum separatum nie zrobiło tego przypadkowo. Upublicznianie tego typu dokumentów daje możliwość obrońcy na wykorzystywanie ich w przyszłych sprawach w sądzie i arbitrażu, zmniejszając szanse PZSzach na pozytywne rozstrzygnięcie sporów.
Komentarzy nie będę cytował :>
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez piongu » 04 lut 2021, 03:54

Naturalnie jako właściciel Infoszach nie powinienem (i nie będę) komentować osobiście tak wrażliwych spraw dopóki są w toku, ale tylko chciałem dodać, że https://infoszach.pl/ jest portalem w pełni polskim i niezależnym (oraz niekomercyjnym, choć nie wiem jak długo jeszcze tak się uda). Niejednokrotnie podawaliśmy informacje szybciej niż onet, m.in. jeśli chodzi o tę kwestię.
piongu

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 84 razy
Ranking: 2453

Postprzez kolokwium » 04 lut 2021, 17:54

Już się zaczyna...

Zarząd Polskiego Związku Szachowego wybrał Kadrę Narodową Mężczyzn i Kobiet na rok 2021
Mają swoje towarzystwo, klub towarzyski. Jak ktoś mający talent zacznie ich ogrywać wtedy posądzą o doping. Wystarczy że zaświadczą dwie zazdrosne baby.
kolokwium
Moderator

Postprzez adse » 04 lut 2021, 21:51

kolokwium napisał(a):Już się zaczyna...

Zarząd Polskiego Związku Szachowego wybrał Kadrę Narodową Mężczyzn i Kobiet na rok 2021
Mają swoje towarzystwo, klub towarzyski. Jak ktoś mający talent zacznie ich ogrywać wtedy posądzą o doping. Wystarczy że zaświadczą dwie zazdrosne baby.
Skoro w kolejnej instancji się upierają przy takim uzasadnieniu "wyroku", to nic dziwnego, że negatywnie są odbierani. Nic dziwnego w tym, że niektórzy odcinają się od tego polowania na czarownicę. Skoro dyskwalifikacja jest za Ustroń, to udowadnianie zgodności z komputerem jest bzdurą przy przegranych i zremisowanych partiach w Ustroniu. Tak samo gadanie o Mistrzostwach Polski Kobiet, gdzie było 5 (słownie: pięć) szachownic i kilku sędziów - jak się okazuje ślepych, były kontrole osobiste nic nie znajdujące, był rewelacyjny komputerowy wynik dający 7 miejsce na 10. A przede wszystkim dyskwalifikacja nie jest "za całokształt podejrzeń", tylko za konkretne zdarzenie.
adse

Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 563 razy

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach