www.chessmanager.com

Moderator: redjok

Re: www.chessmanager.com

Postprzez matman » 21 lut 2016, 16:49

Czy w planach jest stworzenie samodzielnej aplikacji nie wymagającej dostępu do internetu? Byłaby to świetna alternatywa dla płatnego Chessarbirer Pro.
matman

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Ranking: 0

Postprzez Żyźniewski » 21 lut 2016, 19:04

Witam,
w naszej wizji ChessManager to nie tylko oprogramowanie do sędziowania turniejów - to płatności online, transmisja internetowa, kojarzenia wysyłane SMSem, analiza partii, a także jeszcze wiele innych ciekawych pomysłów! Bazując na moim doświadczeniu zawodowym oraz widocznym silnym trendzie w branży IT zdecydowaliśmy pójść w stronę aplikacji internetowej. Niemniej myślimy o mechaniźmie umożliwiającym kontynuowanie turnieju np w chwili zerwania połączenia - ale na pewno nie w formie osobnej aplikacji, co wymagałoby tak naprawdę stworzenie wszystkiego od nowa. Chcemy, aby ChessManager wyznaczał nowy standard w środowisku szachowym, a nie być alternatywą dla CAP ;)

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
ChessManager - pozostaje tylko gra
Żyźniewski

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Postprzez matman » 21 lut 2016, 21:23

Czy możliwe jest by program działający w przeglądarce internetowej mógł być nadal obsługiwany bez połączenia z internetem?
matman

Postprzez Żyźniewski » 21 lut 2016, 21:32

Jest to możliwe dzięki systemowi wtyczek w przeglądarkach. Przykład Gmail Offline: https://chrome.google.com/webstore/deta ... himk?hl=pl

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Żyźniewski

Postprzez Żyźniewski » 28 lut 2016, 14:53

Witam,
aplikacja do FIDE już prawie gotowa :) Nadszedł też dzień, w którym uznaliśmy, że ChessManager jest gotowy dla szerszego grona - rejestracja i logowanie dostępne bezpośrednio ze strony głównej. Dziękujemy bardzo wszystkim za testy, opinie i miłe słowa - bo to w dużej mierze Wasza zasługa.

Ostatnie dwa tygodnie spędziliśmy na usprawieniu następujących rzeczy:
- karty zawodnika, przyciski następny/poprzedni
- wyszukiwarki zawodników, sortowanie wg rankingu
- skróty klawiszowe wprowadzania wyników: 1/2/3, z/x/c, +/-
- eksport danych do pliku TRF

Tymczasem wracamy do pracy nad Centralnym Rejestrem i obliczaniem norm.

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Żyźniewski

Postprzez matman » 28 lut 2016, 18:15

Dużym krokiem do przodu będzie możliwość korzystania ze ChessManagera bez konieczności połączenia z internetem. Na razie jest jednak obawa, że może się przytrafić przerwa w kojarzeniach z powodu braku połączenia.
matman

Postprzez kolokwium » 28 lut 2016, 19:02

Mając awaryjne połączenia od kilku dostawców (kabel, bezprzewodowe z kilku sieci, itp.), zmniejsza się ryzyko do ... awarii serwera C:M.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2308 razy
Otrzymał podziękowań: 2464 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Żyźniewski » 28 lut 2016, 19:43

matman napisał(a):Dużym krokiem do przodu będzie możliwość korzystania ze ChessManagera bez konieczności połączenia z internetem. Na razie jest jednak obawa, że może się przytrafić przerwa w kojarzeniach z powodu braku połączenia.

W chwili obecnej nasza lista zadań do zrobienia ma ponad 40 pozycji i niestety funkcjonalność o której rozmawialiśmy powyżej musi jeszcze poczekać. Z powodu braku zasobów, zmiana priorytetów spowodowała by zamrożenie prac na dobre kilka tygodni/miesięcy - prosimy o cierpliwość :)
Żyźniewski

Postprzez Żyźniewski » 28 lut 2016, 19:46

kolokwium napisał(a):Mając awaryjne połączenia od kilku dostawców (kabel, bezprzewodowe z kilku sieci, itp.), zmniejsza się ryzyko do ... awarii serwera C:M.

Dokładnie tak organizujemy nasze turnieje jak np. ChessManager Grand Prix w Poznaniu. Staramy się o udostępnienie lokalnego połączenia (kabel/wifi) od gospodarza oraz wspieramy się dodatkowymi modemami GSM od dwóch różnych dostawców - jak na razie nie było potrzeby z nich korzystać ;)

Dodam jeszcze, że całość jest zbudowana wykorzystując chmurę programistyczną Google, o której można poczytać więcej tutaj (w języku angielskim): https://cloud.google.com/appengine/
Ostatnio edytowany przez Żyźniewski, 28 lut 2016, 19:52, edytowano w sumie 1 raz
Żyźniewski

Postprzez matman » 28 lut 2016, 19:49

Ja musiałbym liczyć jedynie na mój smartfon :)
matman

Postprzez Żyźniewski » 28 lut 2016, 19:59

matman napisał(a):Ja musiałbym liczyć jedynie na mój smartfon :)

Organizując Mistrzostwa Polski czy turnieje dla 300 osób najzwyczajniej nie możemy sobie pozwolić na problemy - nawet gdy istniała wersja offline, nikt by nie zaryzykował organizowanie tego kalibru turniejów z jednym komputerem. Jak najbardziej rozumiemy istnienie ryzyka ale wynosi ono 1% i jest niewspółmierne (w moim odczuciu) do nakładu pracy jaki należałoby ponieść aby je ograniczyć - bo nigdy całkowicie nie wyzbędziemy się złośliwości rzeczy martwych ;)

Kalendarz publicznych turniejów na ChessManager czy wersja offline? ;)
Ostatnio edytowany przez Żyźniewski, 07 lut 2019, 08:16, edytowano w sumie 1 raz
Żyźniewski

Postprzez redjok » 28 lut 2016, 20:26

Oczywiscie kalendarz.

W wersji online jest jedna niesamowita korzyść o której nikt nie wspomina.
Na dużym turnieju typu P-15 można w przypadku problemów z kompem pożczyć (w razie awarii) laptopa od kibica (rodzice-kibice często w kącie sali turniejowej klikają) kwestia tylko zabezpieczenia np dwóch modemów LTE ale w obecnych czasach to w zasadzie żadne wyzwanie ;)

Trzymam kciuki!
redjok
Administrator

Podziękował : 522 razy
Otrzymał podziękowań: 579 razy
FICS: redjok

Postprzez rutra » 28 lut 2016, 21:03

W dzisiejszych czasach wiele osób ma smartfony z pakietem internetu, z możliwością udostępnienia tego internetu, więc ktoś dla dobra ogółu mógłby poświęcić trochę transferu aby turniej dokończyć. Wtedy sytuacje losowe można by było ograniczyć praktycznie do zera. Chyba, że turniej jest rozgrywany w miejscu gdzie żaden zasięg nie dociera. Sam kiedyś próbowałem udostępnić internet z telefonu na laptopa aby na bieżąco aktualizować wyniki w CAP Pro. Niestety program się zawieszał i nie dało się wyników na bieżąco udostępniać, nie wiem czy to była winy mojego telefonu czy tamtego programu.
rutra

Podziękował : 1697 razy
Otrzymał podziękowań: 2174 razy
Ranking: 1584

Postprzez matman » 02 mar 2016, 11:54

Żyźniewski napisał(a):Nadszedł też dzień, w którym uznaliśmy, że ChessManager jest gotowy dla szerszego grona - rejestracja i logowanie dostępne bezpośrednio ze strony głównej.

Ze strony głównej można się zalogować, ale przydałby się jeszcze przycisk powrotu na stronę główną albo powrót na główną poprzez wylogowanie się z panelu admina.
Mam jeszcze pytanie: czy można usunąć trwający turniej? Mam problem z pierwszym turniejem który robiłem na próbę. Nie mogę go skończyć ponieważ coś się popsuło w kojarzeniach - są zaczęte dwie rundy, a nie widać zawodników i nie mogę kojarzyć. Kolejne turnieje już działają bez problemu.
matman

Postprzez Żyźniewski » 02 mar 2016, 13:28

matman napisał(a):Mam jeszcze pytanie: czy można usunąć trwający turniej? Mam problem z pierwszym turniejem który robiłem na próbę. Nie mogę go skończyć ponieważ coś się popsuło w kojarzeniach - są zaczęte dwie rundy, a nie widać zawodników i nie mogę kojarzyć. Kolejne turnieje już działają bez problemu.

Witam,
na chwilę obecną żadne turnieje nie są nigdzie wyświetlane. Zmieni się to niebawem w związku z pracą nad kalendarzem. Wtedy też będzie możliwość ustawienia turnieju jako prywatnego/publicznego oraz usuwania :)

Pozdrawiam,
Tomasz Żyźniewski
Żyźniewski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strony szachowe